Здоров’я

ЗДОРОВ’Я – НАЙГОЛОВНІША ЦІННІСЬ

Наше село, через яке проходить магістральний шлях, завжди вважалося затишним та привабливим для людей, сприяло швидкому розвитку села.

Починаючи 1950 року на території села функціонує спочатку фельдшерський пункт, який надавав необхідну першу допомогу мешканцям села. Першим фельдшером нашого села була Довгань Ніна Леонідівна, яка була послана радянською владою із східних областей України. Фельдшерський пункт знаходився довгий час у господарстві Батейка Михайла, а санітаркою фельдшерського пункту була Батейко Ганна.

Варто згадати односельчанам, що медичне об»єднання тодішнього Брюховицького району, до якого входила і Конопниця , було засноване у 1946 році.. Також Конопниця належала до основного медичного об»єднання, яке було розташоване у с. Водяне, тепер Зимна Вода. Медичне об»єднання надавало допомогу , не тільки селу Конопниця, слід згадати, цими послугами користувалися села Водяне(Зимна Вода), Рудно, Скнилів, Холодновідка, Білогорща, Рясне.

Після адміністративної реформи 1958 року, Водянське медичне об’єднання набуло статусу дільничної лікарні Пустомитівського району.

Приміщення лікарні, де обслуговувалось село Конопниця, було розміщене терапевтичне відділення на 17 ліжок, дитяче відділення на 10 ліжок, хірургічне на 10 ліжок, пологове на 8 ліжок та гінекологічне – на 5 ліжок.

Не будемо конкретно аналізувати усі роки, де мали можливість мешканці села Конопниця лікуватись, покращувати свій стан здоров»я, але варто нагадати мешканцям першу невідкладну допомогу пацієнтам надавав фельдшерський пункт. Заглибимось в історію щодо лікарської допомоги, яка надавалась місцевим жителям. З 1962 року по 1964 роки Конопницький фельдшерський пункт очолював лікар-хірург. За час його праці фельдшерський пункт неодноразово нагороджувався грамотами. Мешканцям буде цікаво знати ( особливо старожилам), що цей лікар зробив складну операцію Романовичу Михайлу. Операція за своєю складністю являлася непростою, зв’язана з головним мозком.

З 1965 року по 1982 роки жителі села Конопниця мають можливість отримувати першу медичну допомогу і бути пацієнтами свого фельдшерського пункту, який очолювала фельдшер Куєвда Раїса Михайлівна.

З 1983 року по 1990 рік була призначена на посаду фельдшерсько-акушерського пункту, молодий спеціаліст, яка була скерована після закінчення Львівського медичного училища фельдшером в село Конопниця- Голод Романна. За ці не довгі роки праці, ця молода людина проявила себе, як фахівець, відповідальник за здоров’я дітей і людей старшого віку. Пригадується надзвичайна акуратність та наповнення гарними вазонами в приміщенні ФАПу.

У свій час в селі Конопниця мав можливість проявити свої професійні здібності молодіфельдшери з села Лапаївки Гурмак Михайло та Галина Голубка.

Мешканцям села Конопниця на лікарській ниві проявили себе і віддали охороні здоров»я лікарі-фельдшарі : Чолій Євген, Іваніщак Марія. Гідно продовжують лікарські традиції Дебера Оксана та Нарольський Володимир.

Найбільш в сучасний, теперішній час ожило село у 2010 році ,коли на місце декретної відпустки у село прийшов лікар терапевт-травматолог Нарольський Володимир Микитович. Ця надзвичайно комунікабельна та відповідальна людина знайшла спільну мову , з усіма жителями села. В любу хвилину він був готовий надати допомогу, чи то у вечері, чи у свята, чи у державні вихідні. Сільський фельдшерсько-акушерський пункт вирував, жив, натовпом людей , які ішли за порадою, допомогою, масажем, всім чим могла надати ця людина. Напруженою та недовгою була праця Володимира Микитовича, з сльозами на очах відпускали його багато хто з жителів села.

На даний час завідує фельдшерко-акушерським пунктом Дебера Оксана.
Село Конопниця на даний час належить до Холодновідківської лікарської амбулаторії, де жителі села мають можливість бути пацієнтами. В амбулаторії функціонує жіноча консультація, дитяча консультація, діагностичний кабінет функціональної діагностики з ультразвуковим дослідженням. Жителі села Конопниця не мають потреби їздити у обласне відділення, а мають можливість користуватися і бути пацієнтами високо обладнаними кабінетами функціональної діагностики. Для проведення ультразвукового обстеження органів черевної порожнини, щитовидної залози, а також ЕКГ- обстеження серця. До послухів жителів є сучасна стоматологічна установка в Холодновідківськів-лікарській амбулаторії, можна отримати всі види стоматологічних послуг. Це ми звернули увагу на те, чим мають можливість користуватися мешканці села. Великого резонансу набув наш фельдшерсько-акушерський пункт. Тут мають можливість жителі села дістати першу медичну допомогу і не тільки , адже працює до послуг жінок гінекологічний кабінет. В нашому фельдшерсько-акушерському пункті працює для дітей і ретельно функціонує щеплення.

Конопницька сільська рада під головуванням Питько Світлани Іванівни знаходить і спрямовує кошти на шафи, столи, на обладнання сучасної медичної апаратури. Так у фельдшерсько-акушерському пункті можна пройти деякі процедури з електоферезу, масажу та інші.

Фельдшер-акушер у нашому селі для вагітних жінок проводить консультації. Зараз фельдшерсько-акушерський пункт є відремонтований, чистий, сучасний, приємний для відвідувачів. Жителі села задоволені роботою фельдшерсько-акушерського пункту . На перспективу планується розширити об»єм роботи. Це дасть можливість односельцям села проходити консультації та обстеження.

У планах пункту є придбання медичної техніки, що дасть можливість більш на високому і професійному рівні обстежити жінок, дітей, чоловіків.

28/11/2014